İş süreçlerinin verimliliğini arttıran Erp programımız ile ; muhasebe, tedarik, proje yönetimi, risk yönetimi, tedarik zinciri işlemleri gibi süreçleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturmaktayız. Nesnelerin interneti olarak da tabir edilen sistemler ile ; makinelerimiz internet üzerinden kendi aralarında ve ana sistem ile iletişim kurarak, özel sensör ve yazılımlarının da yardımı ile imalatın başlangıcından bitişine kadar olan süreçte verimlilik ve performans açısından zirvededir Sonuç olarak; tedarik, imalat ve kalite kontrol süreçlerimiz hatasız olarak çalışmaya başlamıştır.  
    HİBRİT BİNA SİSTEMLERİ A.Ş. firmamız 2013 yılında faaliyete geçmiş ve üretimlerine başlamıştır. 2018 yılında Dilovası Makina OSB’de yapımı biten 9400 m2’lik fabrikamız ile hafif çelik yapı profilleri ve 3 adet prefabrik profil makinası ile sektörde lider bir üretici olmayı planlamaktayız. Dünyanın bu konuda lider profil makina üreticisi HAYES INTERNATIONAL profil makinalarımız ile aşık ve kuşak profilleri ile güneş tarlarında ihtiyaç duyulan M-C-Z-U Profilleri rollforming sistemde sürekli çekme hattı ile delikli olarak tam otomatik olarak üretilebilmekteyiz. Bu profiller maksimum kalınlık olarak t: 3,50 mm, genişlik (web) olarak da 70 mm ile 400 mm arası , flanş olarak 40-130 mm arası üretilebilmektedir. Standart delik olarak Ø12 mm ’den Ø22 mm’e kadar, Slot (Fasülye) olarak da 14X22, 16X24, 18X24, 20X40mm arası kesitin istenilen her yerinden, istenilen sayıda delik açılabilir. Ayrıca sahip olduğumuz Framecad Prefabrik Yapı Profil makinaları ile de tek katlı - çok katlı prefabrik evlerin üretimleri yapılabilmektedir.                                            
  Ulusal ve ulusalararası çözüm ortağınız ALPER ÇELİK A.Ş. Çatı ve cephe kaplama sektöründe geride bıraktığı 18 yılı aşkın sürede edindiği tecrübe ile , sandviç panelden trapeze, kenet kaplamalardan kilit geçme sistemlere kadar her türlü endüstriyel yapı kaplamasında düşünülen sistemler ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir. Projenin tek merkezden kontrolü, sürecin en verimli şekilde işlenmesi ve hız bakımından maksimum kazanç sağlamaktadır. Projeleriniz ile ilgili uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.
  Çelik yapılarınızda ihtiyaç duyacağınız çatı ve cephe kuşaklarıyla ilgili; özel olarak hazırlanmış statik hesap programımız sayesinde, projelerinize uygun profilleri en verimli kesitlerde ve hızla hesaplayabilmekteyiz.Projeleriniz ile ilgili uzman kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Hesap programımız İTÜ onaylı olup, hesap raporu müşterilerimizle ayrıca paylaşılmaktadır.